KADRA

Wybierz swojego specjalistę

Zofia Rosińska – dietetyk kliniczny; analityk medyczny

Absolwentka Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy. Ukończyła studia na kierunku: analityka medyczna oraz zdrowie publiczne specjalność- dietetyka. Odbywała praktyki z  obszarów nauk medycznych, m.in.: podstaw pielęgniarstwa, analityki medycznej jak i związanych z żywieniem: technologii potraw oraz jako dietetyk na oddziale szpitalnym. Od 2005 roku pracuje w Katedrze i Zakładzie Żywienia i Dietetyki CM. Prowadzi zajęcia ze studentami dotyczące prawidłowego żywienia oraz dietoprofilaktyki. Głównym obszarem jej zainteresowań jest metabolizm żelaza u osób dorosłych, a także żywienie dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Z uwagi na charakter pracy stale poszerza swoją wiedzę z zakresu żywienia. Lubi piec, gotować, czytać książki i aktywnie spędzać wolny czas. Mama dwóch dziewczynek. Od 2011 r. razem z córkami trenuje karate w Szkole Walki RAION. W 2017 roku zdobyła mistrzostwo Polski w walce na noże oraz wicemistrzostwo w yakusoku-kumite. Ma optymistyczne nastawienie do świata i ludzi. Jest pozytywną, spokojną i radnosną osobą. Dla Zosi szklanka jest zawsze do połowy pełna 🙂

Certyfikaty:

Paulina Błaszkiewicz

Jestem dietetykiem z wieloletnim stażem pracy, zarówno w kontakcie bezpośredniej pracy z pacjentem, jak również w dietoterapii pacjenta na redukcji jak i diet specjalistycznych w leczeniu chorób klinicznych. Prace zawodową podjęłam bezpośrednio po ukończeniu Collegium Medicum w Bydgoszczy na kierunku Zdrowie Publiczne o specjalności dietetyka. Jestem także absolwentką Podyplomowych Studiów w Instytucie Żywności i Żywienia w Warszawie (specjalność Racjonalne Żywienie. Żywienie a zdrowie) i Podyplomowych Studiów na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku z zakresu żywienia i suplementacji w sporcie. Ponadto ukończyłam liczne kursy m.in. Żywienia i suplementacji w sportach wytrzymałościowych.

Jestem autorką wielu artykułów dotyczących zdrowego odżywiania, byłam gościem programów telewizyjnych o tematyce poświęconej żywieniu, a także przeprowadzam pogadanki i szkolenia na temat prawidłowego odżywiania. Od lat pasjonuję się problematyką odżywiania, wpływem racjonalnego jedzenia na zdrowie człowieka oraz sposobami zachowania zgrabnej, zdrowej sylwetki. Na co dzień jestem nie tylko pracownikiem, pracodawcą, ale i mamą dwóch kilkuletnich córek. Staram spełniać się w tych rolach najlepiej jak potrafię. W wolnym czasie uwielbiam pływać, jeździć na nartach, spacerować i spędzać czas z moimi dziewczynkami – Niną i Nelą. One to bowiem dają siłę do działania, powodują, że jestem szczęśliwą i spełnioną kobietą. Są motorem wszystkich moich przedsięwzięć.

Certyfikaty:

Karolina Kaźmierczak- dietetyk kliniczny; kosmetolog

Absolwentka Collegium Medicum w Bydgoszczy na kierunku Dietetyka oraz Kosmetologia. Ukończyła kurs Dietcoachingu w Poznaniu, kurs Algorytmy dietetyczne w chorobach cywilizacyjnych i autoimmunologicznych w tym studium przypadków pracy z pacjentem onkologicznym, chorobach tarczycy, alergiach i nietolerancjach pokarmowych, cukrzycy i chorobach metabolicznych, nieswoistych zapaleniach jelit. Brała udział w czterodniowym cyklu szkoleń o tematyce ” Dieta dla seniora”. Od 2014 roku pracuje jako dietetyk w bezpośrednim kontakcie z pacjentem. Posiada wieloletnie doświadczenie w dietoterapii pacjentów zarówno pod kątem diet odchudzających jak i diet specjalistycznych w leczeniu chorób klinicznych ( m.in. choroby nerek, wątroby, nowotwory). Może pochwalić się nie tylko swoimi sukcesami, ale również ogromnymi sukcesami pacjentów w osiąganiu celów. Swoją wiedzę poszerza poprzez uczestnictwo w konferencjach dietetycznych na terenie całego kraju, oraz praktykę zawodową w gabinecie dietetycznym. W roku akademickim 2016/2017 wykładała w Bydgoskiej Szkole Wyższej, prowadząc zajęcia o nazwie: Coaching Zdrowia na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych. Spełnia się również jakoInstruktorka tańca w prestiżowej szkole tańca Jagielski Dance Project w Toruniu, gdzie prowadzi zajęcia taneczne, a przy okazji pogadanki o tematyce zdrowego odżywiania. Od września 2012 roku przygotowuje młodzież do ogólnopolskich zawodów tanecznych. Treningi zaowocowały zdobyciem w 2018 roku 1 miejsca w ogólnopolskich zawodach tanecznych. Z pasji również makijażystka. Po godzinach pracy w gabinecie dietetycznym pasjonuje się wizażem i upiększaniem kobiet, które chcą zabłysnąć podczas ważnych i wyjątkowych dla nich okazji.

Certyfikaty: